اطلاعات فروشـگاه

فروشگاه اینترنتی پاکتی ، سکوی عرضه و مقایسه برترین کالاها و اجناس بازار و خرید آنها به صورت آنلاین با قابلیت ارسال سریع سفارشات به تمامی نقاط کشور.

آدرس پستی پاکتی :

آذربایجان شرقی - جلفا (منطقه آزاد ارس) - هادیشهر - خیابان شهید باکری - جنب مجتمع تجاری شهریار - ساختمان بیمه ایران نمایندگی شجاعی

کد پستی : 5431765451


دفتر مرکزی :

041-42054430

پشتیبانی مشتریان :

041-42053563


ایمیل سازمانی:

info@paakati.com

واحد خدمات پس از فروش:

cs@paakati.com


Paakati@ در تلگرام

041-42054430

هر 7 روز هفته در 24 ساعت شبانه روز ، پاسخگوی شما هستیم.

ارسال یک پیام

 

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟ از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:- با شماره تلفن 42053563 - (041) خدمات پس از فروش تماس بگیرید. - یا پیام خود را در صفحه "تماس با ما" با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید. - یا به cs@paakati.com با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل بزنید. توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش پاکتی برسد، هزینه‌های ارسال به عهده پاکتی است. - برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه محصول به پاکتی ارسال شود. همچنین تصویری از رسید تهیه و به آدرس services@paakati.com ایمیل شود - در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پاکتی، هزینه ارسال و دریافت مجدد محصول، به عهده مشتری خواهد بود.